Menu Close

Profilaktiniai patikrinimai dėl darbo ir vairuotojo pažymėjimo

Šiaulių teritorinės ligonių kasos specialistai primena, kad profilaktiniai patikrinimai dėl darbo ir vairuotojo pažymėjimo nėra kompensuojami Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto lėšomis. Jie yra įtraukti į mokamų paslaugų sąrašą. Išankstiniai – prieš pradedant darbą ar veiklą, ar periodiniai – darbo metu ir kai veikla tęsiama, bei vairuotojų profilaktiniai sveikatos tikrinimai yra apmokami pačių besitikrinančiųjų ar darbdavio lėšomis.

Tad už paslaugas gyventojai moka patys arba už juos moka kiti fiziniai ar juridiniai asmenys. Profilaktinių sveikatos patikrinimų tvarka nurodyta 2000 m. gegužės 31 d. sveikatos apsaugos ministro įsakyme „Dėl profilaktinių sveikatos tikrinimų sveikatos priežiūros įstaigose.

Krūtinės ląstos profilaktinis radiologinis tyrimas ar plaučių rentgenologinis ištyrimas kompensuojamas iš PSDF, kai jis atliekamas nėščiosioms ir motinoms, iki vaikui sueis vieneri metai, ar esant indikacijų kartą metuose asmenims, kontaktuojantiems su sergančiaisiais atvira tuberkuliozės forma, ŽIV nešiotojams ar sergantiesiems AIDS.

Mūsų įstaigoje Krūtinės ląstos profilaktinio rentgenologinio tyrimo atlikimo ir įvertinimo kaina – 10,23 Eur

Pakeisti teksto dydį