Menu Close

Dainų PSPC veikia Fizinės medicinos ir reabilitacijos paslaugų kabinetas

Fizinės medicinos ir reabilitacijos paslaugos Dainų PSPC teikiamos visiems, turintiems šeimos gydytojo ar gydytojo specialisto siuntimą. Ligos paūmėjimo laikotarpiu yra teikiamos pradinio reabilitacijos etapo priemonės, jos gali būti pavienės ar kompleksinės.

Kiekvienas pacientas konsultuojamas fizinės medicinos ir reabilitacijos gydytojo, kuris įvertinęs paciento nusiskundimus, iškilusias sveikatos problemas bei biosocialinių funkcijų sutrikimus, sudaro individualią reabilitacijos programą

Paslaugas teikia reabilitacijos specialistų komanda, kurią sudaro fizinės medicinos ir reabilitacijos gydytojas, kineziterapeutas, ergoterapeutas, slaugytojas, masažuotojas.

Gali būti skiriamos šios procedūros: kineziterapija, kineziologinis teipavimas, masažai, ergoterapija, šiluminės, šviesos terapijos, elektroterapijos procedūros.

Reabilitacijos paslaugos teikiamos vaikams ir suaugusiems.

Tiesa, svarbu žinoti, kad Dainų PSPC teikiamos tik pradinio etapo reabilitacijos priemonės, o ne ambulatorinė reabilitacija. Jei po taikytų pradinio etapo reabilitacijos priemonių pacientui išlieka biosocialinių funkcijų sutrikimas, fizinės medicinos ir reabilitacijos gydytojas sprendžia dėl tolimesnių reabilitacijos priemonių tęstinumo.

Fizinės medicinos ir reabilitacijos kabineto darbuotojai atkreipia dėmesį, kad reabilitacijos paslaugos nėra SPA procedūros. Jos skirtos žmogaus darbingumui sugrąžinti, ligos eigai sutrumpinti, išvengti galimo neįgalumo ar kompensuoti sutrikusias paciento funkcijas.

Reabilitacijos paslaugų teikimo tvarka nustatyta LR Sveikatos apsaugos ministro įsakymais ir teikiamos ligos paūmėjimo laikotarpiu. Taip pat yra numatytos paslaugų apimtys pradiniame ir sekančiuose reabilitacijos etapuose. Ar bus teikiamos pavienės reabilitacijos priemonės ar kompleksinės sprendžia fizinės medicinos ir reabilitacijos gydytojas, atsižvelgdamas į paciento sveikatos sutrikimo lygį bei vadovaudamasis galiojančiais teisės aktais. Kartais žmonės klaidingai galvoja ir klausia kokios paslaugos jiems priklauso, vis dėlto tik gydytojas gali nuspręsti, koks paslaugų kompleksas reikalingas ir bus taikomas asmeniui.

Specialistai pabrėžia, kad reabilitacijos paslaugos būtų efektyvesnės, jas reikia pradėti kuo anksčiau. Todėl kruopščiai ir atsakingai dėliojami prioritetai – pirmiausiai paslaugos teikiamos pacientams ūmiai susirgusiems, po įvairių traumų, o asmenys su lėtinėmis ligomis, kurie jaučia nežymius paūmėjimus priimami bendra eilės tvarka pagal galimybes.

Kviečiame įvertinti VšĮ Dainų pirminės sveikatos priežiūros centro paslaugų kokybę.

APKLAUSOS ANKETA