Menu Close

Dainų PSPC specialistų pranešimai ankstyvojo amžiaus vaikų ugdytojų konferencijoje

Lapkričio 15 d. Vilniaus universiteto Šiaulių akademijos Informacijos centre vyko 4-oji Respublikinė Šiaulių lopšelio- darželio „Vaikystė“ , Šiaulių lopšelio-darželio „Trys nykštukai“ ir Šiaulių švietimo kompetencijų centro organizuojama ankstyvojo amžiaus vaikų ugdytojų metodinė-praktinė konferencija „Šiandienos vaikai – ateities visuomenė“. Renginio iniciatorių tikslas – plėsti ugdymo specialistų kompetencijas, todėl tapo tradicija, kad konferencijoje pranešimus skaito ir pedagogus su įvairiomis aktualijomis supažindina įvairių sričių specialistai.

Šiais metais net 2 pranešimus pristatė Dainų pirminės priežiūros centro atstovės – VšĮ Dainų pirminės sveikatos priežiūros centro medicinos psichologė A. Kiudulė ir VšĮ Dainų pirminės sveikatos priežiūros centro viešųjų ryšių specialistė S. Tenytė.

Medicinos psichologė A. Kiudulė pristatydama pranešimą „Specialistų ir tėvų bendradarbiavimas, susidūrus su vaiko raidos sunkumais“ konferencijos dalyviams išsamiau pasakojo apie ugdymo specialistų ir tėvų bendradarbiavimą, susidūrus su vaiko raidos sunkumais. Lektorė aptarė, kodėl tėvai ne visada teigiamai priima tam tikrus auklėtojų pastebėjimus, susijusius su vaikų sveikata, kaip išgyvena tam tikras vaikų diagnozes.

Viešųjų ryšių specialistės S. Tenytės pranešimo „Efektyvi pedagogų ir tėvų komunikacija: kodėl kalbėtis apie vaikų sveikatą būtina?“ pagrindinė žinutė ugdymo specialistams – nenaudoti „tarpdurio efekto“ (angl. The Doorway Effect) principo komunikacijoje su tėvais apie vaiko sveikatą. Ankstyvojo amžiaus vaikų ugdymo įstaigose svarbu aktualizuoti vaikų sveikatos temą komunikuojant apie tai nuosekliai ir nuolat, dėmesingai ir atsakingai, nepaliekant to pokalbiams tarpduriuose, skubant, ypač, kada kalba eina apie ilgalaikėje perspektyvoje stebimus galimos fizinės ir emocinės vaiko sveikatos sutrikimus.

Abiejų pranešėjų pristatymuose nuskambėjo mintis, kad ugdymo specialistai nediagnozuoja ligos, tačiau gali laisvai komunikuoti tėvams apie fizinius arba emocinius vaiko sveikatos pokyčius – jų įžvalgos ir rekomendacijos svarbios, nes praleisdami daug laiko su vaikais jie gali nuosekliai sekti / pastebėti pokyčius vaiko elgsenoje ir savijautoje, pedagogų turimos kompetencijos, leidžia pastebėti detalesnius vaiko elgsenos, būsenos pokyčius, ugdymo specialistų įžvalgos – naudingos ir reikšmingos sveikatos specialistams. Neabejojame, kad gera vaiko sveikata ir savijauta reikšmingai susijusi su jo ugdymo pasiekimais, todėl renginio organizatoriams dėkojame už platų požiūrį ir kvietimą tapti prasmingos konferencijos dalimi.

Dainų PSPC informacija.

Kviečiame įvertinti VšĮ Dainų pirminės sveikatos priežiūros centro paslaugų kokybę.

APKLAUSOS ANKETA