Menu Close

Dainų PSPC senjorus skatins dalyvauti Socialinio recepto iniciatyvoje

Socialinis receptas

Dalyvavimą novatoriškame Socialinio recepto projekte skatins ir Dainų PSPC specialistai. Iniciatyva yra skirta senatvės pensijos amžiaus sulaukusiųjų asmenų psichologinei gerovei ir psichikos sveikatai stiprinti. Tikslinėje dalyvių grupėje – asmenys, kurie dėl psichosomatinių priežasčių pas sveikatos priežiūros specialistus lankosi dažniau nei būtina, senjorai, patiriantys vienišumo, atskirties, netekties išgyvenimą, prastą savijautą dėl lėtinių ligų ar negalios, yra tos pačios grupės asmenų globėjai ar rūpintojai.

Medikai itin palankiai vertina Socialinio recepto iniciatyvą, mat pripažįsta, kad dažnas vyresnio amžiaus pacientas ateina pas gydytoją ne tik būtinosios pagalbos, bet ir norėdamas pabendrauti, pasidalinti rūpesčiais ir džiaugsmais.

Dabar atsirado reali galimybė tokius vyresnio amžiaus žmonės nukreipti dalyvauti Socialinio recepto sveikatinimosi, kultūros ar neformalaus švietimo iniciatyvas, kurias organizuos Šiaulių miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras.

Visą būtinąją informaciją Dainų PSPC registruotas pacientas gaus iš įstaigos socialinio darbuotojo. Čia pat žmogus galės gauti pagalbą ir registruojantis į Socialinio recepto kuruojamas programas. Pas socialinį darbuotoją vizitui nukreips su šeimos gydytoju dirbanti slaugytoja.

Dainų PSPC socialinis darbuotojas kiekvienam, norinčiam dalyvauti Socialinio recepto iniciatyvoje, padės užpildyti registracijos formą https://pagalbasau.lt/socialinis-receptas/

Tikimasi, kad ši iniciatyva suteiks senjorams galimybę išvengti vienišumo jausmo, padės turiningai praleisti laisvalaikį, surasti bendraminčių, atrasti įdomią kultūros, sveikatingumo ar nepažinto amato veiklą.

Kviečiame įvertinti VšĮ Dainų pirminės sveikatos priežiūros centro paslaugų kokybę.

APKLAUSOS ANKETA