Menu Close

Dainų PSPC paminėta tarptautinė Judėjimo sveikatos labui diena

Gegužės 10 d. visame pasaulyje minima tarptautinė Judėjimo sveikatos labui diena. Šios dienos minėjimą 2000-aisiais m. inicijavo Pasaulio sveikatos organizacija (PSO), o nuo 2002-ųjų metų minėjimai organizuojami daugelyje pasaulio valstybių. Minint šią dieną Dainų PSPC Fizinės medicinos ir reabilitacijos skyriaus kineziterapeutai kvietė gyventojus į atvirą mankštą visuomenei „Stiprink sveikatą judesiu!“.

Didelė dalis sparčiai besivystančių lėtinių neinfekcinių ligų kyla dėl šiuolaikinio gyvenimo būdo specifikos: daug sėdima tiek darbe, namuose, mokymo įstaigose. Fizinį aktyvumą gerokai sumažino informacinės ir komunikacinės technologijos, kai viskas pasiekiama ranka, bendraujama nuotoliu. Savijautą prastina ir  pakitę mitybos įpročiai, kurie labai dažnai yra nesveiki ir nesaikingi. Todėl medicinos praktikai nuolat ieško būdų, kaip populiarinti fizinio aktyvumo, sveikos gyvensenos, mėgėjų sporto naudą, edukuoti žmones ir taip stiprinti visuomenės sveikatą įvairiose amžiaus grupėse.

Dainų PSPC Fizinės medicinos ir reabilitacijos skyriaus vadovė gydytoja A. Varpučianskienė atkreipia dėmesį, kad moksliniai tyrimai rodo, jog visame pasaulyje yra didelė dalis suaugusiųjų ir vaikų, kurie nėra pakankamai fiziškai aktyvūs ir fizinis aktyvumas dienos rutinoje palaipsniui mažėja. „Fizinio aktyvumo trūkumas lemia antsvorio, padidinto kraujospūdžio, širdies kraujagyslių ligų bei kitų lėtinių ligų vystymąsi, – atkreipia dėmesį medikė. – Tinkamas fizinis aktyvumas pagerina nuotaiką, leidžia labiau atsipalaiduoti, susidoroti su stresu, neigiamomis emocijomis ir sumažina depresijos riziką.  Netgi aktyvus ėjimas gryname ore mažina įtampą, melancholiją, nuovargį  ir suteikia energijos, gyvybingumo, pasitikėjimo savimi“.

Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) savo rekomendacijose nurodo, kad žmogus per dieną turėtų nueiti 10 tūkst. žingsnių, o mokyklinio amžiaus vaikai per savaitę fiziniam aktyvumui vidutiniškai turėtų skirti apie 7 valandas.

„Stiprink sveikatą judesiu!“ iniciatyvos tikslas priminti, kad  judėjimas – mūsų fizinės ir emocinės sveikatos pagrindas.

Daugiau renginio akimirkų – Dainų PSPC socialinių tinklų paskyroje.

Kviečiame įvertinti VšĮ Dainų pirminės sveikatos priežiūros centro paslaugų kokybę.

APKLAUSOS ANKETA