Menu Close

Ar susimąstėte, kad žandikaulio skausmą kenčiate dėl ydingos laikysenos?

Pečių juostos ir kaklo raumenų įtampa šiais laikais lydi beveik kiekvieną žmogų. Sėdimo darbo metu, naršant telefone, vairuojant, dažnai ir stovint nuleidžiame galvą, ją paslenkame pirmyn. Kaklo raumenys bandydami išlaikyti galvą pavargsta, įsitempia. Esant netaisyklingai laikysenai, pasikeičia ir žandikaulio padėtis (1 pav.).

1 pav. Žandikaulio padėtis netaisyklingai stovint.

Įrodyta, kad pečių juostos bei kaklo raumenų įtampa yra susijusi su skausmo atsiradimu galvos srityje. Naujausi tyrimai rodo, kad tai tiesiogiai didina kramtomųjų raumenų aktyvumą (2 pav.). Siekiant to išvengti, dirbantiems sėdimą darbą, būtinos trumpos 5 – 15 min. pertraukėlės, kurių metų rekomenduojama atsistoti ir atlikti keletą tempimo pratimų.

2 pav. Kramtomieji raumenys.

Didelė kramtomųjų raumenų įtampa gali sukelti galvos, ausų, dantų skausmus, spengimą ausyse, bruksizmą (griežimą dantimis) bei Temporomandibulinio sąnario sindromą, dažniausiai pasireiškiančiu ribotais žandikaulio judesiais, traškesiais ar skausmu sąnario srityje. Bandant pašalinti pečių juostos raumenų įtampą bei anksčiau išvardintų nemalonių simptomų priežastis dažnai reikia stiprinti bei atpalaiduoti ne tik viso stuburo raumenis, bet dirbti ir su kramtomąja sistema. Atliekant tam tikrus masažo elementus spazmuotiems kramtomiesiems raumenims yra mažinama jų įtampa. Kineziterapijos procedūrų metu mokoma kaip stiprinti nefunkcionuojančius žandikaulio raumenis, kaip atpalaiduoti bei stiprinti pertemptus pečių juostos raumenis. Žandikaulio ir veido kineziterapija dar taikoma tokiais atvejais, kai jaučiamas skausmas ir diskomfortas išsižiojant, žiovaujant, kramtant, kai po nakties miego jaučiama įtampa ir skausmas žandikaulio bei smilkinių srityse.

 

Kviečiame įvertinti VšĮ Dainų pirminės sveikatos priežiūros centro paslaugų kokybę.

APKLAUSOS ANKETA