Menu Close

Šiaulių futbolo akademijos sportininkai nebeįsivaizduoja kasdienybės be gydytojo Dariaus Dicevičiaus patarimų

Graži draugystė jau penkerius metus Dainų PSPC sieja su Šiaulių futbolo akademija. Pastarosios kineziterapeutas Jonas Andriulis sako, kad gydytojo echoskopuotojo, MSK intervencinio echoskopuotojo ir skausmo gydytojo Dariaus Dicevičiaus pagalba yra neįkainojama ir sunkiai pamatuojama.

Pasak kineziterapeuto neretai D. Dicevičius padeda ne tik traumų ir susirgimų atveju, bet tampa ir futbolininku psichologu ir patarėju. “Dirbant su profesionaliais sportininkais ir siekiant sužinoti tikslią sportininko sveikatos būklę neužtenka atlikti tik kineziterapinius testus. Prieš 5 metus gydytojui D. Dicevičiui paskambinome gavę daug teigiamų sportininkių atsiliepimų, kuomet susidūrėme su trauma, kuriai reikėjo kruopštesnės apžiūros. Nustebino, kad neišgirdome, kad reikės laukti ir jau kitądien atsidūrėme jo kabinete, – pirmąją pažintį su gydytoju D. Dicevičiumi prisimena J. Andriulis. – Tąkart apžiūrėjo, paskyrė gydymą ir patarė kokias konservatyvias gydymo metodikas reiktų taikyti siekiant maksimalaus efektyvumu ir kokybiškesnio grįžimo į sportą. Supratau, kad Šiauliuose turime pačios aukščiausios kvalifikacijos ir profesionalumo specialistą ir mūsų akademijos sportininkams nebereikia važiuoti į kitus miestus, nes kokybišką paslaugą gauname Dainų PSPC.”

Gydytojas specializuojasi kaulų, sąnarių, raiščių, sausgyslių ligų, sportinių traumų, regeneracinėje ir skausmo medicinoje, mokėsi ir tobulinasi šioje srityje pas geriausius Lietuvos, pasaulio ir Europos MSK ultragarso ir intervencijų ekspertus, pats yra kviestinis konferencijų lektorius.


Šiuo metu gydytojas ultragarso aparatu ištiria ir nustato diagnozes esant raumenų, sausgyslių, sąnarių ir raiščių pažeidimams, bei atlieka mokslu grįstas intervencijas, pavyzdžiui kraujo trombocitais praturtintos plazmos, hialurono rūgšties ar skausmą ir uždegimą mažinančias injekcijas.

Gydytojas tapo savotišku sportininku bičiuliu ir sveikatos globėju. Jis nuolat domisi sportininkų gijimo procesu. Sportininkai pasitiki mediko rekomendacijomis ir jų paiso. Kineziterapeutams itin svarbu žinoti skausmo atsiradimo kilmę, kad galėtų pritaikyti atitinkamus metodus traumai gydyti. Gydytojo D. Dicevičiaus atliekamos intervencijos pailgina futbolininkų karjerą.


“Gydytojo kompetencija padeda lengviau išspręsti net ir itin retas traumas. Nuoširdžiai stengiamės į gydytoją kreiptis tik išskirtiniais atvejais, kai konservatyvus gydymas neduoda trokštamų rezultatų, tačiau dažną kartą be gydytojo patarimų ir gydymo gairių tiesiog neapsieiname”, – susižavėjimo Dainų PSPC gydytoju echoskopotuoju neslepia Šiaulių futbolo akademijos kineziterapeutas Jonas Andriulis.

„Džiaugiuosi bendradarbiavimu su Šiaulių futbolo akademija, konsultuoti ir tirti sportininkus visada yra tobulėti verčiantis iššūkis ir atsakomybė. Dažnai su kineziterapeutais, sporto gydytojais, gydytojais ortopedais traumatologais ir FMR gydytojais, radiologais kartu tenka spręsti ne lengvesnius nei žymaus daktaro Hauso sprendžiamus klausimus. Daug ultragarsinio ištyrimo ir intervencijų pirmiausia buvo pritaikyti sportininkams, vėliau ir visiems pacientams. Sklandų bendradarbiavimą užtikrina komandos kineziterapeutas Jonas, kuris rūpinasi savo sportininkais, juos atrenka, testuoja, po to prižiūri po intervencijų, man tai nepamainoma pagalba“, – sako gydytojas Darius Dicevičius.

Dainų PSPC yra atliekami įvairūs ultragarsiniai tyrimai, ne tik anksčiau paminėti kaulų, sąnarių, sausgyslių, raiščių, taip pat: periferinių nervų, pilvo ir inkstų, skydliaukės, krūtų, kraujagyslių ultragarsiniai tyrimai.

Dainų PSPC dirba 6 aukštos kvalifikacijos gydytojai echoskopuotojai ir radiologai, Jie aprūpinti visa reikalinga, modernia aparatūra procedūroms atlinkti.

Nuotraukos: Šiaulių futbolo akademijos

Kviečiame įvertinti VšĮ Dainų pirminės sveikatos priežiūros centro paslaugų kokybę.

APKLAUSOS ANKETA