Menu Close

Profilaktiniai vaikų skiepai ruošiantis į darželį

Pasaulio sveikatos organizacijos teigimu, XXI amžiuje kiekvienas vaikas turi teisę gyventi be ligų, kurių galima išvengti skiepijantis. Paskiepyti vaikai apsaugomi nuo užkrečiamų ligų, todėl turi geresnes saviraiškos galimybes, kurios svarbios ne tik vaikystėje ir paauglystėje, bet gali lemti visą gyvenimą.

Ruošiantis išleisti savo mažylius į darželius, raginame tėvelius dar kartą peržiūrėti LR  Vaikų profilaktinių skiepijimų kalendorių ir pasitikrinti ar vaikui sukurta patikima apsauga ir ar įskiepytos visos profilaktiniame vaikų skiepų kalendoriuje numatytos dozės. Peržiūrėkite savo vaikų skiepijimo istoriją, atsiverčiant Skiepijimo pažymėjimą (pasą) arba esveikatoje esančią informaciją.

VAIKŲ PROFILAKTINIŲ SKIEPŲ KALENDORIŲ IKI 2 METŲ galite peržiūrėti paspaudę čia  >>>

Visuomenės sveikatos specialistai perspėja, kad profilaktinių skiepijimų atidėjimas ar pertrauka sukelia užkrečiamųjų ligų protrūkius. Būtent dėl sumažėjusios vakcinacijos buvo kilęs jau gerokai primirštų tymų protrūkis.

Per pandemiją tėveliai, saugodamiesi COVID19 infekcijos, vengė vaikus vesti pas šeimos gydytojus, dalis atsisakė jiems teikiamų planinių paslaugų ir ramesniems laikams nukėlė planinius skiepus.

Ką daryti, jeigu praleidote profilaktinį skiepijimą pagal skiepų kalendorių?

Visuomenės sveikatos specialistas pataria:
1. Jeigu vaikas nėra paskiepytas pagal Kalendorių, nebedelskite, kreipkitės į savo šeimos gydytoją dėl individualaus skiepijimų plano sudarymo ir užtikrinkite vaiko apsaugą nuo užkrečiamųjų ligų.

2. Pasitarkite su savo šeimos gydytoju dėl rekomenduojamų skiepų, kurie nėra įtraukti į Kalendorių arba pakartotinių skiepų, jeigu jau atėjo laikas.

3. Jeigu dar turite abejonių dėl skiepijimų aktualumo, ar kitokių klausimų susijusių su skiepais, kreipkitės į savo šeimos gydytoją, gydytoją infektologą ar kitą patikimą specialistą. Nepalikite neišspręstų klausimų.

4.
Rekomenduojame tą padaryti dar prieš pradedant lankyti ikimokyklinio ugdymo įstaigą. Dauguma profilaktiniame skiepų kalendoriuje numatytų skiepų svarbu įskiepyti dar pirmaisiais antraisiais gyvenimo metais, kad būtų užtikrintas patikimas ir ilgalaikis vaiko imunitetas.

Visuomenės sveikatos specialistai labai nori paskatinti visus tėvus aptarti jiems kylančius klausimus apie skiepus vaikams ir vaikų sveikatą pirmiausia ne su „Google“, kaimynu ar draugu, o vaiko  gydytoju ar visuomenės sveikatos specialistu.


Informacinį pranešimą parengė: Visuomenės sveikatos specialistė Karolina Rušinskienė

Šiaulių m. visuomenės sveikatos biuras