Menu Close

Plečiamos slaugos ir priežiūros paslaugų teikimas namuose

Nuo šiol asmens sveikatos priežiūros paslaugos namuose teikiamos kasdien nuo 8.00 iki 20.00 val.

LR Sveikatos apsaugos ministro įsakymu nurodoma, kad slaugos paslaugos pacientų namuose turi būti užtikrinamos vakarais, savaitgaliais ir švenčių dienomis. Šiuo pakeitimu siekiama užtikrinti pacientams visapusišką pagalbą ir galimybę ją gauti, kai to labiausiai reikia.

Slaugos ir priežiūros paslaugas namuose gali gauti:

1. Asmenys, kuriems pagal Slaugos paslaugų poreikio vertinimo klausimyną (pridedamas Aprašo 1 priedas) yra nustatytas mažas, vidutinis ar didelis slaugos poreikis;

2. Asmenys, kuriems po suteiktų dienos chirurgijos paslaugų, išlieka sutrikęs gebėjimas savarankiškai rūpintis savo asmeniniu gyvenimu ir yra reikalinga pooperacinė slauga namuose.

Slaugos paslaugos namuose yra nemokamos, finansuojamos privalomojo sveikatos draudimo fondo lėšomis. Asmenys slaugomi namuose atsižvelgiant į gydytojų nurodymus ir rekomendacijas, su gydytoju ir bendrosios praktikos slaugytoja nuolat palaikant ryšį ir kartu sprendžiant iškylančias problemas.

Namuose slaugomus asmenis lanko bendrosios praktikos slaugytojas, slaugytojo padėjėjas, kineziterapeutas, socialinis darbuotojas. Kiekvienas darbuotojas atlieka savo darbą ir teikia tokią pagalbą kokios reikia ligoniui.

Bendrosios praktikos slaugytojas – namuose slaugomam asmeniui atlieka injekcijas, prijungia lašinę, paima kraują, šlapimą, prižiūri žaizdas, vykdo pragulų profilaktiką ir priežiūrą, dirbtinių kūno angų priežiūrą, matuoją arterinį kraujo spaudimą pulsą ir arterinio kraujo įsotinimą deguonimi, taip pat gali padaryti elektrokardiogramą.

Slaugytojo padėjėjas – atlieka pragulų profilaktiką, užtikriną higienines asmens reikmes (maudo, padeda išsimaudyti, pacientui kerpa nagus, keičia sauskelnes, lašina lašus, prižiūri burnos ertmę, padeda pacientui naudotis tualetine kėde ir pan.)

Kineziterapeutas – atvykęs pas slaugomus asemnis įvertina ir gydo raumenų, sąnarių bei nervų sistemos funkcijų sutrikimus. Kineziterapeuto mankšta padeda lengviau judėti, gerina raumenų funkciją, mažiną skausmą, didina judėjimo galimybes.

Socialinis darbuotojas – planuoja socialinę pagalba ir sprendžia socialines problemas. Konsultuoja socialinės pagalbos, paramos techninės pagalbos priemonių išdavimo klausimais.

 

1. Priedas – Klausimynas

Kviečiame įvertinti VšĮ Dainų pirminės sveikatos priežiūros centro paslaugų kokybę.

APKLAUSOS ANKETA