Menu Close

Pirmosios medicinos pagalbos mokymai Dainų pirminės sveikatos priežiūros centro darbuotojams

Birželio 3–6 dienomis Dainų pirminės sveikatos priežiūros centro medicinos darbuotojai – gydytojai, slaugytojai ir kitas personalas – dalyvavo intensyviuose mokymuose „Pirmoji medicinos pagalba“, kuriuos vedė kvalifikacijos tobulinimo kursų lektorius Eugenijus Markulis. Mokymų metu kompetencijas teikiant pirmąją pagalbą atnaujino ir pažymėjimus apie dalyvavimą kursuose gavo 76 darbuotojai.

Kursų metu aptarta, kad pirmoji medicinos pagalba – tai baziniai tikslingi veiksmai ir būdai, kuriais, naudojant turimas medicinos ir kitokias priemones bei medžiagas, išsaugojama nukentėjusiojo ar staiga susirgusio žmogaus gyvybė, sustabdomi sveikatai žalingi veiksmai. Anot lektoriaus E. Markulio – svarbiausia saugumo užtikrinimas ir sau ir nukentėjusiam žmogui. „Būtina, kad stresinėse situacijose išliktumėme maksimaliai susikoncentravę ir ramūs, kad galėtumėme suteikti pirmąją pagalbą nelaimės ištiktam žmogui, kol atvyks profesionali skubiosios medicinos pagalba. Su situacijomis, kada gali prireikti įgūdžių teikiant pirmą pagalbą – galime susidurti bet kada, to visai nesitikint – namuose, kelionėje, kelyje, darbe“, – mintimis dalijasi mokymų lektorius.

Teorinėje mokymų dalyje darbuotojai supažindinti su pagrindinėmis pirmosios medicinos pagalbos sąvokomis, kai kuriais teisės aktais ir algoritmais, susijusiais su medicinos pagalbos teikimo tvarka, aptartos dažniausiai pasitaikančios situacijos, kurių kelia pavojų žmogaus gyvybinėms funkcijoms – sąmonės netekimo, apsinuodijimo vaistais, maistu, psichotropinėmis medžiagomis atvejai, infarktas, insultas, traumos, lūžiai, kraujavimas ir pan.

Praktinėje dalyje daug dėmesio skirta gaivinimo procedūrai, taisyklingam turniketo panaudojimui, pirmai pagalbai užspringus, kraujavimo stabdymui ir kt.

Po mokymų metu vykusių diskusijų nuspręsta, kad kiekviename Dainų pirminės sveikatos priežiūros centro kabinete prie telekomunikacinių įrenginių bus pritvirtintos specialios atmintinės su 4 pagrindiniais žingsniais apie skubiai medicinos pagalbai nelaimės atveju iškviesti.

 

Daugiau mokymų akimirkų – Dainų PSPC socialinių tinklų paskyroje.

Dainų PSPC informacija

Kviečiame įvertinti VšĮ Dainų pirminės sveikatos priežiūros centro paslaugų kokybę.

APKLAUSOS ANKETA